Белгород-Днестровский. Официальный информационный портал. :: Новини » Заходи громадських організацій » Пластуни Білгорода-Дністровського відзначили подвійне свято: 100-ліття ПЛАСТУ-НСОУ та 25-ліття клубу мандрівників “Вершина”

http://old.bilgorod-d.org.ua/index.php


Пластуни Білгорода-Дністровського відзначили подвійне свято: 100-ліття ПЛАСТУ-НСОУ та 25-ліття клубу мандрівників “Вершина”


Пл.сен.прих. станиці «Білгород», писар збору

Ірина Фоменко (Молдова, Бєльци)


З 9 по 23 липня 2012 року відбувся XVI Всеукраїнський скаутський збір «Чорне море 2012». Цього року табір особливий, присвячений 100-літтю ПЛАСТУ-НСОУ та 25- літтю засновника таборуклубу мандрівників "Вершина. Організатори зборустаниця Білгород Пласту Національної скаутської організації України та Білгород-Дністровський клуб мандрівників «Вершина».

Наметовий табір традиційно розташувався в унікальній природоохоронній зоні Одеської області Татарбунарського району, неподалік від курорту Лебедівка. Це місценевеличкий острівок лісу серед причорноморського степу, біля самого моря. В шістнадцяте на узбережжі Чорного моря збираються діти, молодь, та дорослі керівники з багатьох міст та селищ України. У цьому році прибули команди з міст Київ ("Скорпіонита "Київ-екстрім) , Луцьк ("Фаворитіз 14 гімназії), Одеса (обласний осередок НОСУ, "Чінтер- інтернат для дітей-сирі, та "Білий Лотос), Кузнєцовськ, Рівненська обл.(команда "Ольбери), Харцизськ ("Странники) та Жданівка ("Прометей) з Донецької обл., м. Білгород-Дністровський (гуртки "Дельфінита "Очеретяні коти), села Базарянка (гурток "Перлина) з Одеської обл. Також були представники м. Кировоград, а у складі команд з Донецької областіросіяни з Москви.

Загальна кількість зареєстрованих учасників табору склала 240 людей.

В перший день відбулося освячення та відкриття табору. Далі на всіх чекала дуже насичена та різноманітна програма. Учасники збору встигали все: вранці на березі моря зробити ранкову руханку, самостійно приготувати їжу, прийняти участь у всіх змаганнях та конкурсах, скупатися у Чорному морі, поспілкуватися зі старими та познайомитись з новими друзями. Конкурси та змагання повязані з тематикою табору, яка кожного року нова, а цьогорічна тема«Мауглі». У відповідності до цієї теми проводилися конкурси представлення команд, костюмів, обідів, взагалі талантів. Старання дітей були відмічені грамотами та дипломами. Перед спортивними, туристичними, інтелектуальними та іншими змаганнями організатори за допомогою інших керівників делегацій проводили тематичні заняття, інструктажі, гутірки. Таким чином, навіть ті, хто прибув до табору вперше, змогли прийняти участь у всіх іспитах і достойно відстояти честь своєї команди.

Учасники збору за доволі короткий терміндва тижні, багато чому навчилися: обладнати наметовий табір, розпалювати вогнище, готувати їжу у польових умовах, надавати первинну медичну допомогу, орієнтуватися на місцевості за допомогою компасу і карти, а також без них - вночі і вдень, різноманітній туристичній техніці та багато чому іншому. Не менш важливим є те, що і діти, і дорослі, керівники та молодь, живучі два тижні у лісі, відчувають себе часткою природи, необхідність її берегти і відновлювати. Обовязковою частиною табору є екологічна гра, впродовж якої діти прибирають від сміття весь терен табору та навколо. І, мабуть, найважливіше те, що живучи великою сімєю, діти вчаться спілкуватись, краще розуміти іншого, співчувати.

Цього року вперше у учасників збору була можливість навчатися техніці віндсерфінгу. Ну і головним іспитом, як завжди була "Стежина Хитрого Лиса, де учасники показали всі свої уміння та навички.