Белгород-Днестровский. Официальный информационный портал. :: Новини » Новости города » Білгород-Дністровський підтримує прийняття законопроекту щодо фінансування пільгових перевезень

http://old.bilgorod-d.org.ua/index.php


Білгород-Дністровський підтримує прийняття законопроекту щодо фінансування пільгових перевезень


Місто Білгород-Дністровський в особі його голови Алли Гінак звертається до голови Верховної Ради України Гройсмана В.Б., голови фракції Політичної партії «Блок Петра Порошенка» Луценка Ю.В., голови фракції Політичної партії «Народний фронт» Бурбак М.Ю., голови фракції Політичної партії «Опозиційний блок» Бойка Ю.А., голови фракції Політичної партії Об’єднання «Самопоміч» Березку О.Р., голови фракції Радикальної партії Олега Ляшка Ляшка О.В. та до голови фракції Політичної партії «ВО «Батьківщина» Тимошенко Ю.В. - з проханням підтримати на сесії Верховної Ради України законопроект щодо належного фінансування перевезення пільгового контингенту.

У своєму зверненні міський голова А.Ф. Гінак інформує, що місто Білгород-Дністровський з населенням 60 тисяч чоловік налічує 18484 чоловіка, що мають право на пільговий проїзд у громадському транспорті. Разом з тим, для компенсації перевізникам за перевезення пільгового контингенту Законом України «Про бюджет України на 2016 рік» для Білгорода-Дністровського передбачено всього 1 млн. 700 тис. грн., що значить на одного пільговика в рік всього суму менше 92 грн.

Тобто дана сума коштів тільки на незначну кількість перевезених пільгових пасажирів компенсує перевізникам затрачені кошти на пасажироперевезення та призведе до небажаних напруг у суспільстві у зв’язку з відмовою перевізників перевозити пільговиків безкоштовно.

Між тим, Білгород-Дністровська міська рада вважає, що прийняття такого законопроекту є вкрай необхідне та у повному обсязі підтримує законопроект № 4024 щодо фінансування пільгових перевезень і просить Верховну Раду України підтримати на сесії даний законопроект та вирішити питання щодо належного фінансування авто перевізників щодо перевезення пільгового контингенту.

Нагадаємо, що при підготовці проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» та пов’язаних з ним змін до законодавства Урядом пропонувалось визначити повноваження органів місцевого самоврядування за їх рішеннями та за рахунок коштів місцевих бюджетів надавати пільговий проїзд окремих категорій громадян, інші соціальні пільги передбачені законодавством.

В процесі допрацювання внесених Урядом законопроектів у Парламенті, було ухвалено рішення щодо збереження у законодавстві права на пільговий проїзд окремих категорій громадян, інших соціальних пільг із покриттям цих видатків за рахунок державного бюджету (ч.5 ст. 102 Бюджетного кодексу України).

Разом з цим,в Законі України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» відповідні видатки у вигляді субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам не були передбачені. Замість цього для місцевих бюджетів було передбачено 1,940 млрд. грн. коштів для здійснення заходів соціально-економічного розвитку окремих територій.

Була проведена робота органами місцевого самоврядування в результаті чого у Верховну Раду внесений проект Закону України «Про внесення змін до додатків №3 та №7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» (№4024) щодо фінансового забезпечення компенсацій за пільговий проїзд окремих категорій громадян та інших передбачених законодавством пільг» щодо збільшення згаданої субвенції для Одеської області у сумі 83076,2 тис. грн.

При прийнятті даного Закону обласний бюджет повинен розподілити кошти для міст обласного значення та районів Одеської області на рівні не менш чим факт 2015 року, тобто на суму для міста Білгорода-Дністровського у розмірі не менш 1700,0 тис. грн..

Даний законопроект повинен бути розглянутий на черговій сесії Верховної Ради України з 16 лютого 2016 року.