Белгород-Днестровский. Официальный информационный портал. :: Новини » Новости города » Білгород-Дністровський міський голова Ігор Нановський провів зустріч з обдарованими дітьми та їх наставниками

http://old.bilgorod-d.org.ua/index.php


Білгород-Дністровський міський голова Ігор Нановський провів зустріч з обдарованими дітьми та їх наставниками


25 травня 2015 року у приміщенні Білгород-Дністровської міської ради керівник міста Ігор Нановський провів традиційну зустріч з обдарованими дітьми Білгорода-Дністровського - переможцями олімпіад, інтелектуальних і творчих конкурсів, спортивних змагань, та їх педагогами, тренерами і художніми керівниками. На зустрічі були присутні батьки, однокласники, вчителі та директори навчальних і позашкільних закладів. У заході також взяла участь заступник міського голови з гуманітарних питань Тетяна Мунтьян, зустріч провела начальник відділу освіти Людмила Муржа-Ромащук.

Система пошуку, розвитку та підтримки обдарованих дітей в нашому місті склалася багато років тому і доводить свою успішність, а підведення підсумків цієї роботи наприкінці навчального року вже стало доброю традицією”, - звернулася до присутніх Л. Муржа-Ромащук і представила глядачам переможців олімпіад та конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук.

За її інформацією, в поточному навчальному році 1167 учнів взяли участь в міському етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, 206 - стали переможцями. В обласному етапі честь міста захищав 61 учень, 19 - стали призерами, а Тетяна Шміголь (вчитель Альона Якубовська) та Андрій Скалозуб (вчитель - Людмила Кирєєва) брали участь у Всеукраїнському етапі, та Тетяна стала призером.

Найбільшу кількість призових місць обласного рівня здобули вихованці НВК «Школа-ліцей»: Яна Березовська – 2 (ІІ та ІІІ місця); Андрій Скалозуб - (обидва І), Вероніка Варзар – 3 (І, ІІ, ІІІ місця), а навчаються вони тільки в восьмому класі ліцею. Своїм успіхом учні завдячують творчому, креативному колективу педагогів під керівництвом Валентина Бондаренка.

Десять років тому відділом освіти Білгород-Дністровської міської ради вперше в Одеській області було започатковано проведення учнівських олімпіад з основних предметів початкової школи, що дає змогу учням відкрити себе, навчає самостійно здобувати знання, стимулює інтерес до навчання. Три роки поспіль призові місця посідали: Ірина Шик (вчитель Олена Кожухаренко); Альона Міхова (Людмила Похиленко); Ірина Рог (вчитель Тамара Мініна); Дар’я Сур’єва (Наталя Мальована).

Немало досягнень і в юних дослідників Білгорода-Дністровського. Не зважаючи на відсутність необхідної експериментальної бази, робота вихованців секцій Малої Академії наук набуває все більш високого рівня. За підсумками міського етапу 20 наукових проектів були представлені в області. Вісім стали переможцями, а Олександр Мога переміг в двох секціях та представляв область в місті Києві. І, як і торік, став призером Всеукраїнського етапу.

Ситуацію успіху кожному вихованцю створюють талановиті педагоги-професіонали: Ігор Мога, Ольга Яковенко, Світлана Зарейчук, Марія Дімова, Юлія Бушняк та багато інших. Після того, як міський голова І. Нановський привітав та нагородив талановитих хлопчиків та дівчат, Людмила Муржа-Ромащук перейшла до творчого блоку заходу. Вона повідомила, що переможцями Міжнародних фестивалів та конкурсів цього року стали вихованці зразкових колективів «Синтез», «Чарівна палітра», «Теремок», «Барвінок». Колективи «Час мріяти», «Пірует», «Модерн-данс» - постійні учасники і переможці обласного і всеукраїнського рівнів. Всі мешканці Білгорода-Дністровського вболівали за вихованку ліцею Валерію Кудрявець, яка перемогла в півфіналі Всеукраїнського телевізійного проекту «Співай, як зірка». Вихованці туристсько-краєзнавчих гуртків посіли перше місце в обласному Чемпіонаті та стали призерами Чемпіонату України зі спортивних туристських походів учнівської молоді. Вихованці судно-модельного гуртка в складі збірної команди області здобули срібло Всеукраїнських змагань з судно-модельного спорту.

Роботи юних майстрів декоративно-прикладного, образотворчого мистецтва та науково-технічної творчості відмічені обласним журі та експонуються в Київському державному Центрі позашкільної освіти та виховання і Київському національному еколого-натуралістичному Центрі. Три роки поспіль в обласному конкурсі юних дизайнерів перемагають вихованці гуртка «Моделювання та конструювання одягу». В обласних етапах Всеукраїнських конкурсів «Молодь досліджує світ», «В об’єктиві натураліста», «Щедрість рідної землі», «Ялинка», «Новорічна композиція», винахідницьких і раціоналізаторських проектів вихованці гуртків еколого-натуралістичного відділу посіли перші та другі місця та готуються до Всеукраїнських етапів.

Після церемонії нагородження юних талантів та їх наставників настала черга спортивного блоку заходу. Л. Муржа-Ромащук представила присутнім успіхи та досягнення спортсменів Білгород-Дністровської дитячо-юнацької спортивної школи. Так, в поточному навчальному році вихованці секцій ДЮСШ захищали честь та гідність нашого міста на Чемпіонаті Світу у Франції, Міжнародних змаганнях в Польщі та Білорусі, де завоювали 24 золоті та 23 срібні і бронзові медалі.

У складі національних збірних команд України виступали 9 вихованців ДЮСШ. В складі збірних команд Одеської області - 36 юних спортсменів. Участь в обласних змаганнях принесла в скарбницю ДЮСШ 134 золотих та 135 срібних і бронзових нагород.

Досягнення юних спортсменів - візитна картка Білгорода-Дністровського, і за це велике спасибі тренерам-викладачам: Михайлу Сорочану, Тетяні Ломаченко, Мирославі Ковзун, Віктору Сисоєву, Анатолію Осипенку, Дмитру Георгієву та іншим.

Без уваги не залишились й керівники позашкільних закладів: директор міського Центру дитячої творчості Алевтина Трегубова та директор дитячо-юнацької спортивної школи Надія Логачова. Їх самовіддану та багаторічну працю міський голова також відзначив грошовою премією.

Своїми думками щодо розвитку та підтримки обдарованої молоді міста поділилися Валентина Поцелуєва (Відмінник освіти України, керівник зразкової музично-драматичної студії «Теремок» міського Центру дитячої творчості); Валентин Бондаренко (директор НВК «школа-ліцей», депутат міської ради); Джема Акопян (голова батьківської ради загальноосвітньої школи №5). Своїм творчим виступом присутніх порадувала переможниця півфіналу Всеукраїнського телепроекту «Співай, як зірка», учениця НВК «Школа-ліцей» Валерія Кудрявець.