Засідання міського методичного об’єднання з образотворчого мистецтва для вихователів ДНЗ міста Білгорода –Дністровського, селищ. Затока, Сергіївка


17 лютого 20011 року на базі дошкільного навчального закладу №5 «Казка»(завідуюча Ленкар Лідія Олексіївна, вихователь – методист Данелюк Тетяна Іванівна) відбулося засідання міського методичного об’єднання (ММО) з образотворчого мистецтва для вихователів ДНЗ міста Білгорода –Дністровського, селищ. Затока, Сергіївка. У заході взяли участь вихователі ДНЗ міста, селищ Затока, Сергіївка, методист з питань дошкільної освіти міського методичного кабінету Т.Л. Мізюк, викладач з зображувальної діяльності Білгород–Дністровського педучилища Н. В. Коваленко, студенти.

На засіданні ММО розглядалися питання щодо використання нетрадиційних технік зображувальної діяльності у формуванні творчих здібностей дітей дошкільного віку. Керівник секції з образотворчого мистецтва, вихователь-методист НВК «ДНЗ - ЗОШ І ст..» Циганова Світлана Валентинівна надала експрес-інформацію про нетрадиційні техніки малювання, які можна впроваджувати в навчально–виховний процес з дошкільниками, відповідно вимог нової Базової програми «Я у Світі», а саме: малювання тичком, долонькою, дитячою соскою, пальчиком, ковпачком, піпеткою, пензликом для клею, зубною щіткою, активованим вугіллям, восковими олівцями, гумкою, техніка набризку, гратографія, ниткографія, плямографія, тощо.

В практичній частині учасники заходу мали можливість побачити нетрадиційне заняття з зображувальної діяльності з використанням нетрадиційних технік малювання «Зачарована казка зими», яке провела на високому рівні вихователь ДНЗ №5 «Казка» Оксана Борисівни Бокій. Оксана Борисівна вміло, разом зі своїми маленькими художниками, передали образ зимових пейзажів за допомогою різних технік та з використанням різних матеріалів. Протягом заняття малята мали можливість експериментувати, фантазувати та передавати свої фантазії у малюнках; самостійно обирати вид роботи та матеріали для реалізації свого задуму. Слід відмітити наполегливість, самостійність, індивідуальність, художній смак, охайність у роботі вихованців на занятті. І як підсумок заняття, власна картинна галерея з зимовими пейзажами дітей, які не уступають учням з художньої школи!!! З презентацією досвіду роботи та виставкою дитячої творчості «Талановиті пальчики» познайомила вихователь ДНЗ №5 Стафідова Любов Андріївна.

В обговоренні переглянутого заняття прийняли участь всі учасники заходу, які висловили багато щирих думок щодо актуальності і корисності проведеної роботи.

Вихователі міста отримали тематичні папочки з практичними матеріалами щодо використання нетрадиційних технік зображувальної діяльності у формуванні творчих здібностей дітей дошкільного віку.


У разі використання матеріалів сайту посилання на www.bilgorod-d.org.ua обов'язкове.