Щодо змін у соціальній політиці – на брифінгу начальника управління соцзахисту Білгород-Дністровськомї міської ради Діни Базиленко


14 січня 2016 року в білгород-Дністровській міській раді пройшов брифінг начальника управління соціального захисту населення Діни Базиленко. Темою зустрічі з журналістами місцевих та регіональних ЗМІ стали зміни у законодавстві, які стосуються виплат державних допомог та надання пільг громадянам.

Зокрема, Д. Базиленко повідомила, що з 1 січня поточного року пільги для окремих категорій громадян надаються з урахуванням доходу сім’ї.

Пільги надаються протягом шести місяців, якщо середньомісячний сукупний дохід сім’ї пільговика в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу.

З 1 січня 2016 року розмір податкової соціальної пільги складає 1930 грн. Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 р. №389.

Органами соціального захисту населення протягом січня 2016 року буде проведено роботу щодо визначення права окремих категорій пільговиків на отримання пільг з урахуванням доходів сім’ї на новий період з 1 січня по 30 червня 2016 року.

Сім’ям, в яких пільговики та члени їх сімей є непрацюючими пенсіонерами, звертатися до управління соціального захисту населення не потрібно, оскільки для них буде проведено автоматизований розрахунок доходів сім’ї та визначено право на отримання пільг, без їх особистого звернення.

Іншим сім’ям пільговиків, тобто тим, в яких пільговик або члени його сім’ї, відносяться до працюючих осіб або працездатних непрацюючих осіб, необхідно звернутися до управління соціального захисту населення з екларації про доходи сім’ї пільговика.

До Декларації необхідно додати довідки про доходи пільговика та членів його сім’ї (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) за 6 місяців, що передують місяцю звернення.

Якщо пільговик або члени його сім’ї, які користуються пільгами, є непрацюючими працездатними особами, подаються документи, що підтверджують відсутність доходів.

Для визначення права на продовження пільги з 1 січня 2016 року необхідно звернутися до управління соціального захисту населення протягом січня 2016 року для заповнення Декларації та надання довідки про доходи. У разі виникнення додаткових питань щодо державних соціальних гарантій треба звертатися за телефоном 3-54-57, або за адресою управління : пров. Кірова,8, каб. 9, 10.

За інформацією начальника управління Д. Бизиленко, з 1 січня 2016 року призупинена виплата державних тим мешканцям міста, які перебувають на обліку в управлінні соціального захисту населення, як отримувачі державних допомог на дітей одинокої матері та тимчасової допомоги, батьки яких ухиляються від сплати аліментів.

Верховною Радою України 24 грудня 2015 року схвалено Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, яким передбачається змінити умови надання окремих видів соціальної допомоги.

Міністерством соціальної політики підготовлено відповідне Урядове рішення, яке буде прийняте найближчим часом Кабінетом Міністрів України.

З метою врегулювання питання виплат громадянам, які в період по 31 березня 2016 року звернуться за призначенням зазначених видів допомог за новими умовами, допомоги призначатимуться з 1 січня 2016 року.

Також, Діна Базиленко повідомила, що компенсація підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період або прийнятих на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці тощо - у 2016 році здійснюватися не буде.

У підсумку, Д. Базиленко інформувала пільговиків міста, що необхідно подати до управління соціального захисту населення за адресою: пров. Кірова,8 каб №9, декларацію про доходи сім’ї пільговика, а також довідки про доходи свої та членів сім’ї (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) за шість місяців, що передують місяцю звернення, або документи, що підтверджують відсутність доходів за такий період в строк до кінця січня місяця 2016 року.

Інформація необхідна для призначення пільг на перше півріччя 2016 року.

Громадяни, які протягом січня не підтвердять право на пільги - будуть позбавлені пільг відповідно до вимог чинного законодавства.
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.bilgorod-d.org.ua обов'язкове.