Апаратна нарада у Білгород-Дністровській міській раді


5 жовтня 2015 року під керуванням в.о. міського голови, секретаря міської ради Володимира Мензелінцева відбулась апаратна нарада з керівниками відділів та управлінь міської ради, начальниками комунальних підприємств.
Доповідач - начальник управління з питань надання адміністративних послуг Лариса Попсуй, надала наступну інформацію:
12 лютого 2015 року за №191 був прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція). Підгрунтям для його прийняття стала необхідність спростити започаткування та ведення господарської діяльності, скоротити дозвільні та погоджувальні процедури, зменшити вплив державних та інших органів на діяльність суб’єктів господарювання. Дерегуляція не може відбуватися без внесення відповідних змін до певних нормативно-правових актів ,що і відбулося з прийняттям Закону №191.
Цим Законом запроваджено зміни до багатьох нормативно-правових актів, Але я хочу зупинитися на основних нововведеннях, на які треба звернути увагу в першу чергу.   
Зміни в повноваженнях органів місцевого самоврядування
В сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців
Посадовим особам органів місцевого самоврядування (також адміністраторам ЦНАП) надана можливість виконання окремих повноважень державних реєстраторів, які здійснюють державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців
Відповідні зміни були внесені до ст. 6 Закону України від 15.05.2003 року №755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців». В ній, зокрема, зазначається,що повноваження державного реєстратора, передбачені цим Законом, з прийому документів для надання адміністративних послуг у сфері реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та видачі оформлених результатів їх надання можуть виконувати посадові особи місцевого самоврядування, адміністратори ЦНАП. Але в Законі України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» не передбачено додаткового суб’єкта з прийому та видачі документів у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Тому вище вказана проблема ще має бути врегульована на законодавчому рівні.
На сьогоднішній день відповідно до частини 4 ст. 20 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» органи місцевого самоврядування та їх посадові особи можуть безоплатно отримувати відомості з ЄДР з метою здійснення ними повноважень, визначених законом, винятково в електронній формі через веб-сайт центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної  реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, у порядку, визначеному Міністерством юстиції України. Доступ користувача до Реєстру надається на підставі договору, укладеного між таким користувачем та технічним адміністратором ЄДР.
Виконавчим комітетом на адресу ДП «Інформаційно-ресурсний центр» вже направлено заявку на підключення до Реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців двох адміністраторів ЦНАП.
Зміни в сфері державної реєстрації прав на нерухоме майно
Законом України №191 були внесені зміни до Закону України від 01.07.2014 року №1952 «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
Частину 1 ст. 9 цього нормативно-правого акта було викладено в новій редакції, яка власне і передбачила нові повноваження для посадових осіб місцевого самоврядування. Повноваження державного реєстратора, передбачені цим Законом, з видачі та прийому документів, можуть виконувати посадові особи місцевого самоврядування, а також адміністратори ЦНАП та нотаріуси.
04 жовтня 2015 року набрали чинності зміни, внесені до ч. 8 ст. 12 Закону України «Про адміністративні послуги», згідно з якими суб’єктам надання адміністративних послуг (в тому числі органам державної реєстрації прав) забороняється приймати заяви, видавати суб’єктам звернень оформлені результати надання адміністративних послуг (у тому числі рішень про відмову в наданні адміністративних послуг), якщо такі послуги надаються через ЦНАП, крім випадків подання заяв через Єдиний державний портал адміністративних послуг. Відповідно до Розпорядження КМУ «Деякі питання  надання адміністративних послуг ОВВ через ЦНАП» від 16.05.2014 року №523-р через ЦНАП, зокрема, надаються такі послуги:
державна реєстрація права власності на нерухоме майно, інших речових прав на нерухоме майно 9крім державної реєстрації іпотеки нерухомого майна),
видача витягу, інформаційної довідки та виписки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Запроваджується децентралізація у сфері земельних відносин і скорочується кількість органів, які можуть розпоряджатись землями за межами населених пунктів, до двох – це органи місцевого самоврядування та Кабінет Міністрів. Документ уже погоджений з Мінрегіоном та знаходиться на розгляді в інших відомствах.
Ще один дієвий спосіб боротьби з корупцією – безконтактні адмінпослуги, при яких виключений прямий контакт між заявником і чиновником, який надає довідку чи приймає якесь рішення. Загалом Держгеокадастр надає 16 адміністративних послуг. До кінця року плануються найбільш популярні з них,  а в наступному році усі 100% послуг перевести в електронний формат.
На сьогоднішній день суб’єкти звернення от мають можливість отримати Витяги з ДЗК за допомогою електронної заяви (більше 50 таких витягів уже отримано громадянами).
Зараз йде робота над новою системою отримання адмінпослуг у сфері земельних відносин без залучення суб’єкта звернення, яка б дозволяла громадянам оформляти отримання землі за два візити в ЦНАП. Перший – подання заяви про отримання земельної ділянки, другий – оформлення документа, який посвідчує право власності. Всі бюрократичні процедури, пов’язані з оформленням землі, мають виконувати ЦНАП, Держгеокадастру, органи місцевого самоврядування..
Процес оформлення має займати 4 місяці.
На минулому тижні підписано Меморандум між ГУ Держгеокадастру та Б-Дністровською міською радою щодо спрощення процедури оформлення права власності на землю громадянам.


У разі використання матеріалів сайту посилання на www.bilgorod-d.org.ua обов'язкове.