Підсумки оздоровлення та відпочинку дітей в місті Білгороді-Дністровському влітку 2015 року - на апаратній нараді


14 вересня 2015 року під головуванням в.о. міського голови, секретаря міської ради Володимира Мензелінцева відбулася апаратна нарада з керівниками відділв та управлянь міської ради, керівниками комунальних підприємств.
Начальник відділу у справах сім'ї та молоді Ольга Душаніна доповіла присутнім щодо оздоровлення та відпочинку дітей в місті Білгороді-Дністровському влітку 2015 року.
На виконання Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» та загальнодержавної Програми «Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини» на період до 2016 року, рішення Одеської обласної ради від 21 лютого 2014 року про внесення змін до рішення обласної ради від 18 вересня 2013 року №880-VІ «Про затвердження Програми оздоровлення та відпочинку дітей в Одеській області на період 2014-2017 років», міської Програми реалізації молодіжної, сімейної та гендерної політики в місті Білгороді-Дністровському на 2012-2015 роки, міської Програми щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини на 2012-2015 роки, Програми розвитку освітньої галузі міста Білгорода-Дністровського, смт Затока, Сергіївка на 2012-2015 роки, Програми розвитку фізичної культури та спорту в місті Білгороді-Дністровському на 2013-2017 роки, з метою забезпечення повноцінного відпочинку і оздоровлення дітей влітку 2015 року, з метою забезпечення повноцінного відпочинку і оздоровлення дітей влітку 2015 року, виконавчим комітетом Білгород-Дністровської міської ради затверджено рішення від 15 травня 2015 року №240 «Про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей в місті Білгороді-Дністровському в 2015 році».
Даним рішенням був затверджений ряд заходів щодо організації та підготовки оздоровчої кампанії влітку 2015 року, а також склад організаційного комітету, який забезпечував контроль за якістю підготовки, та здійснював координацію діяльності служб, причетних до оздоровлення та відпочинку дітей.
Відбулися засідання організаційного комітету з питань забезпечення контролю за вимогами діючого законодавства щодо оздоровчої кампанії 2015 року та станом підготовки до оздоровлення дітей міста. На засідання були запрошені прокурор Білгород-Дністровської міжрайонної прокуратури, начальник Білгород-Дністровського міськрайонного управління Головного управління держсанепідслужби в Одеській області, начальник Білгород-Дністровського РВ ГУ держтехногенбезпеки в Одеській області, начальник відділення кримінальної міліції у справах дітей Білгород-Дністровського МВ ГУ МВС України в Одеській області та керівники відділів та управлінь міської ради, причетних до оздоровчої кампанії, а також керівники оздоровчих закладів смт Затока та Сергіївка, представники засобів масової інформації.
Також відбулися планові виїзні засідання в смт Затоку та Сергіївку, на яких обговорюються питання дотримання санітарно-гігієнічних норм в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, стан медичного забезпечення, дотримання вимог протипожежної безпеки, посилення контролю за індивідуально-профілактичною роботою з неповнолітніми, попередження та профілактика скоєння злочинів та правопорушень серед неповнолітніх, попередження самовільного залишення закладів, попередження насилля серед дітей та інше.
Протягом травня місця комісією відбулося вивчення стану готовності оздоровчих закладів до початку оздоровчої кампанії на території міста Білгорода-Дністровського, смт Затока та Сергіївка.
Відповідно статистичної звітності влітку поточного року в місті Білгороді-Дністровському, смт Затока, Сергіївка функціонувало 13 позаміських дитячих оздоровчих закладів: 7 санаторного типу, 11 таборів з денним перебуванням, 1 - наметове містечко.
На базі загальноосвітніх установ міста працювало 11 таборів з денним перебуванням, в яких відпочили 2116 дітей, від загальної чисельності дітей міста 6117 віком від 7-17 років.
Витрати на харчування дітей в таборах з денним перебуванням з міського бюджету склали в 2015 році - 470,3 тис. грн.
В наметовому таборі скаутів «Чорне море» в урочищі «Лебедівка», який організовано громадською організацією «Клуб мандрівників «Вершина» в 2015 році послугами з оздоровлення охоплено 23 дітей.
Протягом літа в позаміському закладі оздоровлення та відпочинку «Алые паруса» оздоровилося 556 дітей, з них – 472 дітей міста пільгової категорії, а саме: дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, дітей з багатодітних і малозабезпечених сімей, дітей, які перебувають на диспансерному обліку, талановитих та обдарованих дітей із розрахунку 50% за один діто/день (від повної вартості путівки –3150 грн.), що складає – 1575 грн., інше здійснювали за рахунок власних надходжень закладу, з міського бюджету виділено – 122,9 тис. грн.
За рахунок обласного та державного бюджетів в 2015 році оздоровлено 45 дітей міста пільгової категорії, з них: в дитячому оздоровчому закладі ТОВ «Курортне об’єднання «Сонячний берег» - 40 дітей; В ДП «Український Дитячий центр «Молода гвардія» - 5 дітей.
“На жаль, в 2015 році не було виділено кошти на оздоровлення дітей за рахунок фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (Одеське обласне відділення Білгород-Дністровська міська виконавча дирекція). Таким чином ми втратили можливість оздоровити приблизно 300 дітей у порівнянні із 2014 роком, забезпечено путівками 297 дітей міста на загальну суму 1,4 млн. грн., доплата батьків, які офіційно працевлаштовані, складала від 500- 600 грн. за путівку на 21 день”, - підкреслила О. Душаніна
Щороку поводиться значна робота щодо залучення позабюджетних коштів на оздоровлення дітей. В 2015 році сума залучених коштів: батьківської плати, спонсорської допомоги підприємств та профспілкових комітетів міста: щодо оздоровлення дітей працівників дорівнює 2,5 млн. грн.
Загальна сума коштів витрачених на оздоровчу кампанію – 2,6 млн. грн:
Місцевий бюджет – 593,2 тис. грн.;
Залучені кошти – 2,5 млн. грн.

У разі використання матеріалів сайту посилання на www.bilgorod-d.org.ua обов'язкове.