Щодо змін до порядку призначення житлових субсидій - на апаратній нараді у Білгород-Дністровській міськраді


8 вересня 2015 року у ході апаратної наради з керівниками відділів та управлінь Білгород-Дністровської міської ради начальник управління соціального захисту населення Діна Базіленко доповіла про зміни до порядку призначення житлових субсидій, затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 26.06.2015 року №475 “Про спрощення порядку призначення та надання населенню житлових субсидій”.

Постановою затверджена нова форма декларації про доходи, яку необхідно подавати для отримання субсидії. Щоб отримати субсидію, в декларації громадянин України буде вказувати тільки вид доходу, який він отримує. Тобто, просто від руки вписується вигляд доходу, наприклад, пенсія, стипендія або заробітна плата та зазначається назва організації, де отримуються доходи. Жодних цифр вказувати не треба. Тепер Управління соцзахисту отримуватимуть інформацію безпосередньо від Державної фіскальної служби та Пенсійного фонду.

За інформацією Д. Базіленко, скасовано штрафи за недостовірну інформацію в документі на субсидію. Якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані, що вплинули на встановлення права на субсидію, внаслідок чого йому було надміру перерахована сума субсидії, субсидія припиняється з місяця, в якому виявлено порушення і повертається за вимогою Управління соціального захисту населення.

Також, змінами передбачено для призначення житлової субсидії не включати до сукупного доходу громадян окремі види доходів. Зокрема, не включатиметься у суму доходів доходи від розміщення депозитів, благодійна допомога, одноразова допомога, яка надається або Урядом, або органами місцевої влади, одноразова допомога до 9 травня, допомога на оздоровлення, одноразова матеріальна допомога інвалідам, матеріальна допомога з місцевих бюджетів, якщо вона є одноразовою, грошове забезпечення учасників АТО.

Діна Базіленко наголосила на тому, що відтепер надано можливість призначати субсидію за бажаннями громадян відповідно до доходів не за попередній календарний рік, а за попередні три місяці, а для пенсіонерів – за останній місяць.

Постановою врегульовано питання визначення доходу фізичних осіб-підприємців. Відтепер встановлено для платників єдиного податку першої групи мінімальні доходи, які будуть враховуватися у їхній декларації. Для першої групи - один прожитковий мінімум, для другої групи - два прожиткових мінімуми, для третьої групи - три прожиткових мінімуми.

Внесені зміни:

 • У разі, коли кількість фактично проживаючих зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, є меншою, ніж кількість зареєстрованих у такому приміщенні (будинку) осіб, субсидія розраховується на підставі рішення комісії міської ради та актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства;

 • На підставі рішення комісії міської ради підприємства - надавачі житлово-комунальних послуг, не нараховують плату за послуги на осіб, які зареєстровані, але фактично не проживають у житловому приміщенні (будинку);

 • У разі смерті власника житла призначення субсидій за рішенням комісії переоформлюється на одну із дієздатних осіб, яка на момент смерті власника була в ньому зареєстрована.

На апаратній нараді Діна Базіленко поінформувала присутніх про проведену роботу управлінням соціального захисту населення по залученню нових отримувачів субсидій.

 • Забезпечено розміщення інформаційних листівок про порядок оформлення житлових субсидій та з запрошенням до управління громадян міста для призначення субсидій, у житлово-комунальних організаціях та підприємствах, що надають комунальні послуги, місцях масового перебування людей в Білгороді-Дністровському, селищах Затока та Сергіївка.

 • В управлінні відкрита та працює “гаряча” телефонна лінія (2-25-95), завдяки якій населенню надаються роз’яснення щодо спрощеного порядку призначення житлових субсидій.

 • Забезпечено щоденний прийом громадян з питань призначення житлових субсидій, з режимом роботи в робочі дні з 8-00 до 18-00 годин.

 • 3 вересня 2015 року пройшла зустріч з керівниками підприємств - надавачів житлово-комунальних послуг з питань обговорення з громадськістю спрощеного порядку оформлення субсидій та забезпечення населення бланками заяв, декларацій та листівок-інструкції про порядок заповнення бланків.

 • 8 вересня 2015 року проведено прямий ефір на радіо “Новини Придністров'я” з усіх питань оформлення житлових субсидій.

 • На офіційному веб-сайті Білгород-Дністровської міської ради в розділі “Соціальна політика” розміщено інформацію з використанням відповідних роз'яснювальних матеріалів для підвищення обізнаності громадян про запровадження спрощеного порядку оформлення житлових субсидій та калькулятор її розрахунку.

 • На офіційному веб-сайті міської ради відкрито новий розділ (банер) “Як отримати субсидію”.

 • Розміщено і періодично освітлюється на радіо “Новини Придністров'я” в газеті “Слово Придністров'я” інформація про удосконалення порядку надання житлових субсидій.

 • Бланки заяв та декларацій доставлені громадянам в кожне домоволодіння.

 • З метою інформування громадян щодо отримання житлової субсидії, 20.08.2015 року було запрошено місцеве телебачення “Бессарабія ТВ” та відзнято відеоролик “Про внесення змін до призначення субсидії” (Постанова КМУ від 26.06.2015 р. №475), який регулярно транслюється по місцевому телебаченню.


У разі використання матеріалів сайту посилання на www.bilgorod-d.org.ua обов'язкове.