Про стан надання населенню Білгорода-Дністровського субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг - на апаратній нараді


В ході апаратної наради з керівниками відділів та управлінь Білгород-Дністровської міської ради, директорами комунальних підприємств міський голова Ігор Нановський заслухав інформацію начальника управління соціального захисту населення Діни Базіленко щодо стану надання мешканцям Білгорода-Дністровського субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу та твердого палива за I півріччя 2015 року.

Як повідомила Д. Базіленко, за призначенням субсидії на житлово-комунальні послуги звернулись 1 тис. 437 сімей, з них 1 тис. 261 особа звернулася за спрощеним порядком, введеним в дію з 01.05.2015 року.

951 родина отримує субсидії на житлово-комунальні послуги з початку поточного року на суму 1048,6 тис. грн. (в т.ч. 775 домогосподарств отримують адресну субсидію в неопалювальний період з 01.04.2015 року на суму 373,3 тис. грн.).

486 родинам призначено готівкову адресну субсидію для придбання твердого палива і скрапленого газу на суму 804,4 тис. грн. (виплачено станом на 01.07.2015 - 326 сім'ям на суму 570,5 тис. грн.).

Рішенням координаційної ради Білгород-Дністровської міської ради протягом 2015 року, згідно актів обстеження матеріально-побутових умов проживання, призначено адресну субсидію 204 родинам з нестандартними ситуаціями.

Протягом I кварталу призначено житлову субсидію 176 заявникам, II кварталу - на неопалювальний період призначено субсидію 1 тис. 261 домогосподарству з них:

- звернулись 613 сімей за призначенням субсидії згідно спрощеного порядку;

- призначено субсидію по новими зверненнями 539 сім'ям;

- призначено субсидії автоматично (без звернення) 423 сім'ям, які отримували субсидію в опалювальний період;

- 76 справ знаходяться в роботі та будуть призначенні після надходження відповідей на запити від Державної фіскальної служби та Пенсійного фонду України.

Діна Базіленко підкреслила, що відсоток призначення справ від загальної кількості звернень становить приблизно 92%.

Також, начальник управління соціального захисту населення проінформувала присутніх щодо інформаційно-роз'яснювальної роботи, яка проводилася серед мешканців міста, спрямованої на реалізацію прав споживачів житлово-комунальних послуг на отримання субсидій:

 • Забезпечено розміщення інформаційних бюлетенів та листівок з використанням відповідних матеріалів для підвищення обізнаності громадян про кроки Уряду, що вживаються для соціальної підтримки найменш захищених верств населення; у житлово-комунальних організаціях та підприємствах, що надають комунальні послуги, місцях масового перебування людей в Білгороді-Дністровському, селищах Затока та Сергіївка. Визначено уповноважених осіб селищних рад.

 • 24 та 30 березня 2015 року пройшли зустрічі з керівниками підприємств - надавачів житлово-комунальних послуг з питань обговорення з громадськістю спрощеного порядку оформлення субсидій та забезпечення населення бланками заяв, декларацій та листівок-інструкції про порядок заповнення бланків.

 • 01.04.2015 р. та 20.05.2015 р. проведено прес-конференцію за участю заступника міського голови М. Зініча та начальника відділу грошових виплат та компенсацій В. Ніколаєвої з питань оформлення житлових субсидій.

 • 06.04.2015 р. та 25.05.2015 р. проведено прямі ефіри та телефонні лінії на радіо “Новини Придністров'я” з усіх питань оформлення житлових субсидій.

 • На офіційному веб-сайті Білгород-Дністровської міської ради в розділі “Соціальна політика” розміщено інформацію з використанням відповідних роз'яснювальних матеріалів для підвищення обізнаності громадян про запровадження спрощеного порядку оформлення житлових субсидій та калькулятор її розрахунку.

 • На офіційному веб-сайті міської ради відкрито новий розділ “Як отримати субсидію”.

 • Розміщено і періодично освітлюється на радіо “Новини Придністров'я” інформація про удосконалення порядку надання житлових субсидій.

 • Бланки заяв та декларацій, листівки-інструкції, пам'ятка “Субсидії по-новому” щодо порядку заповнення бланків доставлені громадянам в кожне домоволодіння.

 • В газеті “Торнадо-прес” від 09.04.2015р. №15 розміщені питання та відповіді стосовно удосконалення порядку надання населенню субсидій у статті “Субсидії по-новому”.

 • Проведені 9 зустрічей (нарад) з мешканцями міста та уповноваженими особами смт Затока та Сергіївка.

 • В управлінні відкрита та працює “гаряча” телефонна лінія (2-25-95), завдяки якій населенню надаються роз’яснення щодо спрощеного порядку призначення житлових субсидій.
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.bilgorod-d.org.ua обов'язкове.