В Білгороді-Дністровському пройшло свято книги в рамках XVІ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині»


15 травня 2015 року в Білгороді-Дністровському пройшло свято книги в рамках Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині». Мета заходу - сприяння збереженню і примноженню духовного та культурного надбання українського народу; розвитку і функціонуванню української мови та мов національних меншин Одещини в усіх сферах суспільного життя; розповсюдженню та популяризації нових книжкових видань різними мовами, що вийшли впродовж року на теренах України; поповненню бібліотек Південного регіону новою літературою.

Організаторами Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» є Міністерство культури України, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, Одеська обласна державна адміністрація та Одеська національна наукова бібліотека імені М. Горького за підтримки Державного комітету телебачення та радіомовлення України, Одеської обласної та Одеської міської рад.

Свято книги, яке пройшло на базі Білгород-Дністровської бібліотеки ім. О. Пушкіна дало старт міським заходам до Дня слов'янської писемності і культури.

Під час урочистого відкриття заходу міський голова Ігор Нановський відмітив важливість книги в житті кожної освіченої людини та подякував організаторам виставки. В свою чергу, організатори вручили Грамоти за активну участь у проведенні виставки-форуму та сприяння популяризації вітчизняного книговидання міському голові І. Нановському, начальнику відділу культури С. Байло та директору КУ «Білгород-Дністровська централізована бібліотечна система» Р. Солодуновій. Від обласної національної наукової бібліотеки ім. М. Горького були подаровані книги Білгород-Дністровському дитячому будинку та Центру соціально-психологічної реабілітації дітей ССД Білгород-Дністровської РДА.

На виставці свою продукцію представили видавництва і видавничі організації з різних регіонів України, серед яких: “Наукова думка” НАН України, “Мистецтво”, “Картографія”, “Мапа”, “Алерта” (Київ), “Твердиня” (Луцьк), Редакція газети “Підручники і посібники” (Тернопіль), “Астропринт” (Одеса) та ін. Ними презентовані видання, присвячені історії України, українському фольклору, питанням економіки, педагогіки, літературознавства, мистецтва та культури, філософії та релігії, а також фінансово-економічні, науково-технічні, бізнесові видання, переклади українською та іншими мовами кращих зразків класичної та сучасної іноземної літератури тощо.

В рамках Свята книги було організовано презентацію книги Сергія Дмитрієва «Вісті з минулого» та зустріч студентської молоді з письменниками - членами обласної організації Національної спілки письменників, Олексою Різниковим та Станіславом Стриженюком.

Змістовно пройшла й ділова зустріч «Роль місцевого самоврядування у культурному розвитку громади та підтримці читання» за участю президента Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, консультанта Комітету ВР України з питань культури і духовності Олександра Афоніна, спеціалістів управління культури і туризму Одеської ОДА та обласної національної наукової бібліотеки ім. М. Горького, бібліотекарів міських і районних бібліотек, а також місцевих письменників - членів Асоціації літераторів «Буджак».


У разі використання матеріалів сайту посилання на www.bilgorod-d.org.ua обов'язкове.