У Білгороді-Дністровському пройшов міський етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)


“Душу – Богові, життя – Україні, честь – собі!” - саме під таким козацьким гаслом 30 квітня 2015 року на базі ЗОШ №11 відбувся Білгород-Дністровський міський етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). У грі взяли участь команди всіх шкіл міста. Програма заходу була цікавою та насиченою. Юні джури змагалися у шести видах змагань і показали, наскільки вони готові до козацького життя.
У конкурсі «Відун» учасники гри демонстрували знання історії українського козацтва, основ цивільного захисту, стройової та вогневої підготовки. Кращими знавцями виявився рій «Незламні» НВК «ЗОШ-ліцей». Змагання «Впоряд» показали рівень стройової підготовки юнаків та дівчат, перемогу у якому поділили рій «Дружба» ЗОШ №11 та рій «Незламні» НВК «ЗОШ-ліцей». Силові змагання на підтягування для хлопців та віджимання для дівчат визначили найдужчих майбутніх козаків. Найсильнішими козаками виявилися хлопці рою «Дружба» ЗОШ №11, а найсильнішими козачками – дівчата рою «Соколята» ЗОШ №4. У конкурсі «Рятівник» учасники змагалися на краще надання домедичної допомоги, і найкраще з цим впорався рій «Соколи» НВК «ЗОШ-гімназія». А в конкурсі «Стрільба» було визначено кращих юних стрілків. Ними стали юні козаки та козачки рою «Чайка» Сергіївської ЗОШ №8.
Почесне перше місце за підсумком усіх змагань та конкурсів гри «Джура» посів рій «Дружба» ЗОШ №11, на другому місці - рій «Незламні» НВК «ЗОШ-ліцей», третє місце у рою «Соколи» НВК «ЗОШ-гімназія». Переможці нагороджені кубком, медалями та дипломами відділу освіти. Переможці конкурсу «Стрільба» нагороджені грамотами та медалями Товариства сприяння обороні України.
Після завершення гри козаками Буджацького козацтва було здійснено посвяту учасників рою-переможця у джури та дани – молоді козаки і козачки.
Відділ освіти Білгород-Дністровської міської ради висловлює щиру подяку Товариству сприяння обороні України (директор Чуйко М.М.) та Буджацькому козацтву (отаман Тимофєєв В.Я.) за сприяння у проведенні міського етапу гри «Джура», а також адміністрації ЗОШ № 11 (директор Шмелькова О.О.) за гостинність та створення сприятливих умов для проведення гри.У разі використання матеріалів сайту посилання на www.bilgorod-d.org.ua обов'язкове.