В місті Білгороді-Дністровському пройде Cвято книги в рамках XVІ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині»


Одещина - багатонаціональний регіон, у якому проживають представники понад 130 національностей та народностей. Для досягнення взаєморозуміння та міжнаціональної злагоди, налагодження суспільного діалогу засобами літератури, мистецтва, обміну творчими здобутками, з 2000 року в Одеській області проводиться Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині». Проведення цього масштабного заходу сприяє подальшій розбудові Української держави, розвитку національного книговидання, яке відіграє важливу роль у формуванні самоусвідомлення нації, культури, духовності та водночас є свідченням національно-культурного відродження українського народу.

Організаторами Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» є Міністерство культури України, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів, Одеська обласна державна адміністрація та Одеська національна наукова бібліотека імені М. Горького за підтримки Державного комітету телебачення та радіомовлення України, Одеської обласної та Одеської міської рад.

Виставка-форум покликана сприяти збереженню і примноженню духовного та культурного надбання українського народу; розвитку і функціонуванню української мови та мов національних меншин Одещини в усіх сферах суспільного життя; розповсюдженню та популяризації нових книжкових видань різними мовами, що вийшли впродовж року на теренах України; поповненню бібліотек Південного регіону новою літературою.

Цього року Всеукраїнська виставка-форум «Українська книга на Одещині» завітає і в Білгород-Дністровський. Зокрема, 15 травня 2015 року, в рамках святкування в місті Дня слов'янської писемності і культури, на базі бібліотеки ім. О. Пушкіна (вул. Перемоги,3-а), відбудеться масштабне Свято книги.

У програмі заходу:

11.00 - урочисте відкриття Свята книги в м. Білгороді-Дністровському в рамках XVI Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» за участі представників Міністерства культури України, видавництв, бібліотек, громадських організацій, читачів;

11.30 - благодійна акція «Дарування книг бібліотекам та інтернатним закладам міста»;

12.00 - ділова зустріч за участю представників місцевого самоврядування, видавництв, книгорозповсюджувачів, бібліотек та представників громадських організацій і творчих спілок міста та району;

12.00-15.00 - презентація нових книг провідних видавництв України (виставка-продаж).

На виставці свою продукцію представлятимуть близько 100 видавництв і видавничих організацій з різних регіонів України, серед яких: “Наукова думка” НАН України, “Мистецтво”, “Картографія”, “Мапа”, “Алерта” (Київ), “Твердиня” (Луцьк), Редакція газети “Підручники і посібники” (Тернопіль), “Астропринт” (Одеса) та ін.

Видавці представлятимуть видання, присвячені історії України, українському фольклору, питанням економіки, педагогіки, літературознавства, мистецтва та культури, філософії та релігії, а також фінансово-економічні, науково-технічні, бізнесові видання, переклади українською та іншими мовами кращих зразків класичної та сучасної іноземної літератури тощо.

Запрошуємо на Свято книги від провідних видавництв України!
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.bilgorod-d.org.ua обов'язкове.