Майстру народного мистецтва з Білгорода-Дністровського Віктору Кулікову присуджено Премію імені Р. Палецького у номінації “Природні матеріали”


З 2007 року Одеським обласним центром української культури при підтримці обласного управління культури і туризму та Інтелектуального форуму «Україна – ХХІ століття», проводиться найвагоміший для майстрів народного мистецтва Одещини захід – народна академія творчості. Щоквітня в рамках цього заходу проходить виставка декоративно-ужиткового мистецтва та майстер-класи, під час яких кращі майстри Одеського регіону мають змогу голосно заявити про себе.
Підсумком виставки є визначення кращих майстрів народного мистецтва, яким присуджується Премія імені Ростислава Палецького «За визначний внесок у справу розвитку традиційного народного мистецтва». Ця Премія щорічно присуджується майстрам та пропагандистам народного мистецтва за роботи, що виділяються автентичністю та високою професійною майстерністю.
Ростислав Палецький (1932-1978) – основоположник південного стилю українського декоративно-ужиткового розпису, творець нового напрямку національного живопису, троїцької станкової графіки. Виходець із простої селянської родини, простий колгоспник, завдяки своїй самобутній творчості досяг високих вершин у мистецтві й отримав почесне звання «Заслужений майстер народної творчості України». Наприкінці 70-х років ХХ століття почав творити свої історико-філософські орнаменти, які увібрали в себе чарівність троїцької землі, міфологію та народний фольклор, творчість класиків української літератури. Визнання прийшло до самобутнього митця досить швидко, і найкращі роботи майстра почали експонувати на численних виставках по всьому світу. Згодом тисячі його барвистих розписів потрапили до приватних зібрань та музеїв. «Символіка народного мистецтва тим і прекрасна, що зрозуміла людям насамперед простотою форм і ясністю думки», – стверджував майстер.
В цьому році Премію ім. Р. Палецького було присуджено в чотирьох номінаціях. Серед переможців наш земляк – В.М. Куліков. Віктор Михайлович був визнаний найкращим в номінації «Природні матеріали». Його творча робота містить 2372 елемента, що склалися в чудовий виріб мистецтва. Нагородження переможців відбулося 23 квітня 2015 року в Одеському обласному центрі української культури. Кожен з 4-х переможців отримав Премію у розмірі 5 тис. грн. та почесний диплом лауреата Премії.
Дипломами нагороджені також Білгород-Дністровські майстри: Аліса і Юлія Кулікови, Олег Цуканов, Олена та Надія Кушніренко, Олександр Кудрявцев.
Щиро вітаємо переможця та дипломантів конкурсу! Бажаємо подальшого творчого розвитку, нехай ваші зусилля і надалі слугують інтересам українського народу та гідно примножують надбання його духовної скарбниці!
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.bilgorod-d.org.ua обов'язкове.